Вчені Чорноморського біосферного заповідника стурбовані анонсованим навчаннями на Ягорлицькому Куті

Чорноморський біосферний заповідник нан україни

Вчені та співробітники відділу еколого-освітньої роботи Чорноморського біосферного заповідника НАН України стурбовані анонсованим обстрілами не тільки заповідної території острова Тендри, але і материкової частини заповідника, зокрема ділянки ЧБЗ “Ягорлицька кут“, де зберігається практично єдиний осередок західного варіанту причорноморського степу і існують еталонні природні угруповання.

Про це сказано у відкритому листі вчених.

«В Тендрівській і Ягорлицькій затоках Чорного моря, які омивають Ягорлицька півострів, знаходяться острова, на яких гніздяться рожевий пелікан, косар, сіра качка, Пухівка, середній крохаль, пісочник морський, швець, кулик-сорока, мартин каспійський, занесені в Червону книгу України. Ці острови є практично єдиним місцем масового гніздування птахів в Північно-Західному Причорномор’ї з найсуворішим заповідним режимом. Крім того, на територіях, за якими проводяться (і плануються) стрільби, розташовані стаціонарні будівлі і споруди заповідника (польові бази), постійно знаходиться охоронний і технічний персонал, періодично знаходяться вчені», – сказано в листі.

Вчені підкреслюють, що незаконні випробувальні обстріли територій і акваторій ЧБЗ є руйнівними для природних екосистем заповідника, що загрожують схоронності унікальних природних комплексів Північного Причорномор’я і неприпустимі.

Вчені та співробітники відділу ЕПР ЧБЗ звертаються до всіх уповноважених державних установ, зацікавлених організацій та небайдужих громадян з проханням підтримати наше звернення про неприпустимість обстрілів територій і акваторій Чорноморського біосферного заповідника НАН України та спільними зусиллями припинити порушення заповідного режиму ЧБЗ з боку Міноборони України.

Відзначимо, що в 2017 році Міноборони України двічі провело навчальні стрільби з важкого озброєння по території біосферного заповідника на острові Тендра, незважаючи на наявність військового полігону в межах незаповідним частини острова.

Джерело інформації: most.ks.ua

Залишити відповідь