В річницю анексії Криму волонтери висвітлили злочини Кремля прямо на будівлі посольства РФ

Річниця анексії Криму

Увечері 18 березня, на четверту річницю офіційної окупації Криму, яка збіглася з нелегітимними виборами президента країни-окупанта, під адмінбудівлею посольства РФ українські волонтери та активісти з Криму провели креативну акцію протесту. В ході акції на стіні посольства за допомогою потужного проектора висвітлили слайди воєнних злочинів Кремля. InformNapalm дізнався про унікальні деталі цього флешмобу.

Акція почалась о 18:30 і тривала, приблизно, годину. За цей час на стіні посольства Росії з’явилися слайди із проекцією імен загиблих та зниклих безвісті українських громадян, а також портрети політичних в’язнів, яких захопила окупаційна російська влада у Криму. А наприкінці акції посольство РФ охопив слайд із полум’ям, яке має символічно випалити агресора.

Організатор акції – волонтер та активіст Валентина Охлопкова розповіла InformNapalm про деталі цієї ініціативи.

Ініціатор акції підкреслила, що волонтерам довелося знайти потужний проектор, щоб він міг перебити світло з вікон та підсвітку на будівлі посольства. Працівники посольства РФ вимкнули світло та закрили жалюзі, щоб світло не пробивалося до кімнат, але це навіть сприяло створенню суцільного темного фону для візуалізації.

“На акції були мої друзі і знайомі, активно допомогали волонтери з Криму. Під час акції досить спонтанно виникла ідея показати фото так званих «іхтамнєтів», які захоплювали Крим, та зробити проекцію відео вогню на стіни будівлі. Також хочу подякувати друзям з організації “Crimea SOS” за інформацію про всіх кримських активістів та військових, які загинули, зникли безвісти та були незаконно ув’язнені в результаті дій російськіх агресорів в Криму. Головним гаслом акції ми обрали вислів «Нехай зрозуміє кремлівська тварина, що кримський півострів – це Україна!». Це варіація, основу якої ми взяли зі слогану патріотів з міста Маріуполя. До речі, це графіті було ключовим на нашій минулій виставці, присвяченій обороні Маріуполя», – зазначила Валентина Охлопкова.

Валентина зазначила, що на момент інтерв’ю для InformNapalm про флешмоб не розповіло жодне інформаційне видання, хоча кримські активісти і запрошували журналістів на цю акцію. Можливо, за метушнею чергових виборів Путіна увагу ЗМІ обійшла ця подія, як українські волонтери креативно за допомогою світла та вогню випалювали кремлівську темряву.

Залишити відповідь