Дитячі бейбі-бокси: думки та відгуки херсонських батьків

Бебі-бокси продовжують непокоїти українських батьків, про це пише видання Херсон Таймс

25 жовтня на Херсонщину привезли другу партію безкоштовних «пакунків малюка» – 462 коробки. Нагадаємо, першу партію – 268 коробок-колисок з корисними речами для новонароджених область зустріла місяць тому. Загальна замовлене Херсонщиною кількість коробок-колисок становить 3322.

Ці бебі-бокси передбачені як одноразова допомога від держави при народженні дитини (з 1 вересня). Єдине, що не зрозуміло, до якого терміну видаватимуть ці подарунки: до нового року або продовжать протягом наступного 2019 го теж?

Втім, батьки, які вже отримали набори для немовлят, поставилися до такої допомоги по-різному. Одні раді будь-якій підтримці, інші були неприємно здивовані неякісними товарами в «пакеті малюка». А хтось підрахував, що собівартість коробки завищена майже вдвічі і не варто анонсованих 5 тисяч гривень. Хоча якщо бути точними, то в Кабміні говорили, що «пакети малюка» коштуватимуть ДО 5 тисяч гривень. А це поняття розтяжне, скажімо, і 1 гривня – це теж до 5 тисяч. І оплатили ці подарунки з держбюджету.

ДУМКА БАТЬКІВ

Нещодавно мама з Херсона виклала в Інтернеті відео, де вона детально розповідається, як виглядає вміст набору. У Анни дитина народилася 4 вересня, а бебі-бокс їм видали лише 1 жовтня. Херсонка розповідає, що якість продукції в наборі можна оцінити по-різному: є дуже хороші речі, а є і зовсім неякісні. Наприклад, до хорошим вона віднесла ковдру, одяг з приємних матеріалів, рушник і пелюшки непогані, пінка і шампунь хороші, а також їй сподобалися брязкальце і шкарпетки. Погані відгуки були про вологі серветки, які чомусь були майже сухими, і підгузниках, які погано вбирають і, до того ж, не підходять за розміром. Повне розчарування у жінки викликав непрацюючий термометр. Як зазначила херсонка, навіть в гарячій воді він стабільно показує температуру в 20 градусів. На думку Анни, заявлена ​​вартість боксу завищена майже в два рази, так як коштує він приблизно 2500-3000 гривень.

До речі, в соцмережах батьки скаржаться, що не всі заявлені речі присутні в коробці. Так, мама Наталя, яка також нещодавно отримала бебі-бокс, пише, що не знайшла в коробці теплої ковдри. Деякі батьки кажуть, що недорахувалися дитячої косметики.

Вартість подарунків ВСЕ-ТАКИ НЕ 5 ТИСЯЧ

Коли в соцмережі розгорівся скандал через собівартості набору для немовляти: батьки стверджують, що набір для новонародженого в кращому випадку обійшовся в 2,5-2,8 тисячі гривень, а не в 5 тисяч, заявлених в Мінсоцполітики, – заступник начальника департаменту соцполітики Київської міськадміністрації Максим Бутченко повідомив, що набір насправді коштує 3,6 тисячі гривень.

Мовляв, в постанові Кабміну говориться, що дитячий набір коштує до 5 тисяч гривень. Коли список сформували, а потім порахували за оптовими цінами, то ціна знизилася – до 3,6 тисячі. Тобто зараз їх закуповують за такою ціною.

«Зараз батьки тільки почали отримувати” пакети малюка “. Через деякий час ЮНІСЕФ за домовленістю з Мінсоцполітики буде проводити моніторинг і оцінку існуючої коробки – коли набереться “підходяще число для об’єктивної оцінки” даного набору. Потім відбудеться анкетування та опитування. А вже за результатами вживемо заходів і внесемо корективи », – заявила керівник експертної групи Директорату соціальних послуг та інтеграції в Мінсоцполітики Олесеві Цибулько.

Залишити відповідь