Проти кого готується воювати Росія і чому “Запад-2021” – це погано для України

У Росії та Білорусі стартували спільні стратегічні навчання “Запад-2021” (“Захід-2021”).

Умовна “Полярна Республіка” нападатиме на іншу умовну державу “Центральну Федерацію”, а та відбиватиметься і контратакуватиме.

На відміну від попередніх таких навчань, що проходили переважно в Білорусі, центр “Запад-2021” буде у середній полосі Росії.

Хто ж вгадується за образом агресивної “Полярної республіки”, та чому такі навчання можуть мати негативні наслідки для України навіть без застосування військ проти неї.

Самі збори проходитимуть у Нижньогородській, Ленінградській, Псковській, Воронезькій, Калінінградській, Смоленській та Саратовській областях Росії, у Балтійському морі та Фінській затоці, а також частково у Білорусі.

Центр навчань – полігон Муліно біля Нижнього Новгорода.

А в українському Міноборони стверджують, що “Запад-2021” матиме трохи ширу територію, зокрема якісь заходи проходитимуть навіть у так званих “ДНР” і “ЛНР”: “Навчання відбуватимуться не лише на території Білорусі та Росії, але й на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей”.

“Це традиційний захід у системі підготовки військ, який Росія та Білорусь активно проводять з 2009 року”, – розповідає Микола Бєлєсков, аналітик Національного інституту стратегічних досліджень України.

Стандартною є і структура навчань з двома фазами: оборонною та наступальною.

“Під час оборонної вони будуть відбивати масовані ракетно-авіаційні удари, намагатимуться зменшити втрати від цих ударів, відпрацьовуватимуть оборону і вимотуватимуть супротивника”, – продовжує Микола Бєлєсков.

“Друга фаза – нарощування угруповання, підготовка до контрнаступу і стабілізації ситуації”, – додає він.

На його думку, такі навчання “Запад” з відпрацюванням сценаріїв на західному стратегічному напрямку – це умовна війна з НАТО і США.

“Росіяни пропрацюють сценарій дій на випадок зіткнення з НАТО – як вони мінімізують наслідки від їхнього першого ракетно-авіаційного удару, а потім вестимуть контрнаступ”, – говорить військовий аналітик.

За його словами, під час таких стратегічних навчань бійці й особливо органи управління армії отримують дуже цінний досвід формування і застосування угруповань військ на стратегічних напрямках, у тому числі – в Україні.

About Херсонець Олександр

View all posts by Херсонець Олександр →

Залишити відповідь