Ситуацію навколо Азовського моря штучно загострюють – заступник міністра МЗС

азовське море

Конфлікт в Азовському морі має штучно створене загострення в інформаційному полі, а дії росіян, фактично, не суперечать міжнародному морському праву.

Про це заявила заступник глави МЗС України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає “Ukrainian Times“.

“Зараз є штучно створене загострення в інформаційному полі питання Азову. Воно завжди існувало. Військова присутність в Азовському морі росіян більше нашої, це зрозуміло. По всіх канонах міжнародного морського права військові кораблі мають право зупиняти цивільні кораблі для огляду. Для цього не потрібні жодні мандати”, – сказала Зеркаль.

Вона зазначила, що наразі Україна не має чітких матеріалів, з якими можна було б звинувачувати РФ у затриманні суден.

“На підставі чого? На підставі інформації в ЗМІ, що є проблема з затримкою кораблів. Якщо у нас будуть матеріали, які нам дозволяють заявити протест проти затримання, ми будемо цим користуватися”, – заявила заступник глави МЗС.

Зеркаль підкреслила, що зараз немає ніяких скарг ні від судовласників, ні від капітанів.

“Ми всі використовуємо інформацію з відкритих джерел. А чи є в нас хоча б одна скарга від судновласника? Чи є в нас хоча б одна скарга від капітана судна, яке було затримано?… Наразі я бачу дуже багато спекуляцій навколо цього, і … ми розуміємо, що будь-яке напруження в Азовському морі може призвести до неконтрольованих подій”, – додала вона.

Залишити відповідь