Херсонський морський порт передадуть в концесію

Міністерство інфраструктури України очікує проведення тендерних процедур по передачі в концесію стивідорної компанії «Ольвія” і Херсонського морського торгового порту в березні-квітні, повідомляє Херсон Таймс з посиланням на заяву  міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

А підписання договорів з переможцями конкурсів відбудеться в травні-червні 2019 року.

За даними Мінінфраструктури, до кінця грудня 2018 року планується завершити розгляд висновків з аналізу ефективності концесійних проектів, в січні Мінінфраструктури підготує тендерну документацію (із залученням Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства фінансів). Очікується, що вже в лютому тендерна документація по передачі в концесію «Ольвії» і «Херсона» буде схвалена і затверджена Кабміном.

Загальний обсяг очікуваних інвестицій з боку концесіонерів складе 17,3 млрд грн протягом 35-річного терміну концесії для «Ольвії» і 1,4 млрд грн за 30 років концесії херсонського порту.

Інвестиції будуть спрямовані на оновлення інфраструктури та розвиток портів.

Протягом перших трьох років в «Ольвії» планується побудувати новий зерновий термінал потужністю 2 млн т / рік (інвестиції 1,56 млрд грн), а в морпорту «Херсон» провести невідкладне оновлення активів (інвестиції 216 млн грн).

Як повідомлялося, зацікавленість в концесії госстівідоров в портах «Ольвія» і «Херсон» раніше проявили більше 25 українських і зарубіжних компаній з США, Китаю, Франції, Швейцарії, Великобританії, Японії, Туреччини, Катару і Кореї.

Нагадаємо, Мінінфраструктури та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку з метою розвитку державно-приватного партнерства (ДПП) в портовій галузі 14 листопада 2017 року підписали меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким IFC допоможе структурувати проекти державно-приватного партнерства (ДПП) в двох зазначених вище українських портах.

Як повідомлялося, вантажообіг спецморпорта Ольвія (Україна) за 10 місяців 2018 року знизився в 2,2 рази – до 2,54 млн т.

А вантажообіг Херсонського морпорту (Україна) за 10 місяців 2018 року знизився на 5% – до 2,42 млн т.

Залишити відповідь