Ціна безгосподарності – 9, 5 га знищеної вогнем пшениці на корню

Розпочалась жнивна кампанія і вже є перші втрати на полях. Зокрема, 19 червня вигоріло 3 га ячмінного поля у Каховському районі. А 20 червня у Білозерському районі вогнем знищено 9, 5 га пшениці на ланах двох фермерських господарств.
А все чому? Та тому, що аграрії ігнорують вимоги пожежної безпеки на час збирання врожаю. Так, начебто граються, хто кого. У результаті перемагають безгосподарність та вогонь. Адже у косовицю найменша іскра призведе до займання колосся. А тоді стримати полум’я вже складно, особливо коли хлібні масиви не розбиті на ділянки площею не більше 50 га, між якими слід робити прокоси не менше 8 метрів завширшки, а у місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць – відсутні обкоси та оборка смугою не менше 4м завширшки. До того ж сільськогосподарська техніка виходить на поля із несправною системою іскрогасіння.
Мабуть, аграріям необхідно замислитись, що важливіше – збереження врожаю чи економія на протипожежних заходах? Адже вогонь за сприятливих умов безжальний.

About Федоренко Оксана

View all posts by Федоренко Оксана →

Залишити відповідь