Американську компанію незаконно позбавляють вантажу в Херсоні

З території Херсонського морського торговельного порту товариство з обмеженою відповідальністю «Соіл компані лімітед» намагається незаконно вивезти арештований вантаж – карбамід, який фактично належить іншій фірмі – «Хармотек інвест» (США). На цьому наголошує керівництво підприємства, правозахисники та небайдужі громадяни. Усі вони зробили спробу запобігти незаконним діям.
Вантаж зберігається в порту близько півроку. Він прибув у Херсон двома баржами від підприємства «Всеукраїнська енерго компанія». Спочатку внаслідок низки неправомірних дій товар арештовують. А потім – передають Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів для реалізації, стверджує правозахисник Олександр Желудков. Тобто майном «Хармотек інвест», яке не має статусу у жодному кримінальному провадженні, намагаються незаконно заволодіти під прикриттям силових структур.

– На даний вантаж накладено три арешти, – пояснює голова ГО «Антикорупційний захист громадян» Олександр Желудков. – Один арешт – Київського Печерського суду – був знятий, а два інші – Генпрокуратури та ДБР – діючі, вони не зняті. Тобто немає підстав для вивозу даного вантажу.
Представники «Хармотек інвест» отримали інформацію про те, що з території порту по частинах вже почали вивозити їхній вантаж. Тому на місце подій викликали оперативно-слідчу групу.

Разом з поліцією активісти домоглися, аби до них вийшов представник порту. Він підтвердив, що частина карбаміду вже вивезена. Каже, усе відбувається на законних підставах.

– Є витратні ордери, згідно з якими, товар вивозиться і вантажиться, – проінформував змінний диспетчер ХМТП Сергій. – Раніше факти вивезення карбаміду мали місце згідно з документами.

Правозахисники від імені «Хармотек інвест» написали заяви до поліції з вимогою припинити незаконне заволодіння вантажем компанії. Крім того, цього тижня очікується група правоохоронців з Державного бюро розслідувань, яка має допомогти розв’язати ситуацію.

Громадські активісти підозрюють облуправління СБУ у причетності до даної схеми, зважаючи на обезголовленість керівника відомства у Києві. Очевидно, має місце традиційна схема правоохоронців, що є неприпустимим у ситуації, коли навіть ДБР стало на захист потерпілих підприємців.
Відео:

Американский груз в Херсонском порту пытаются вывезти частные исполнители

Опубліковано Ruslan Zakharov Субота, 1 червня 2019 р.

One Comment on “Американську компанію незаконно позбавляють вантажу в Херсоні”

Залишити відповідь