Автомобіль на єврономерах законно і більше не розкіш: пропозиція Ткаченка Павла

Кандидат в народні депутати України по 182 округу (Суворовський та Дніпровський райони міста Херсон) на сторінці у Фейсбук опублікував один з пунктів своєї передвиборчої кампанії.

«Доступне розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією»

Суть та мета законопроекту полягає у вирішенні питання перебування на території України автомобілів з іноземною реєстрацією (передусім Європейською).
На сьогоднішній момент на території України за приблизними підрахунками перебуває близько 700 000 автомобілів з іноземною реєстрацією. Пільгове розмитнення згідно Закону № 8487 («Закон Южаніної»), яке проходило в Україні з грудня 2018 року по лютий 2019 року не дало очікуваних результатів (за даними ДФС розмитнилося 204 000 машин, з яких 73 000 заїхали на територію України в пільговий період). Тобто, відсоток розмитнених автомобілів не сягнув і 20%, а серед авто, які були поставлені на Українську в переважній більшості були дороговартісні автомобілі.
Виходячи з цього, Закон пані Южаніної не виправдав очікування простих українців та вніс ще більший дестабілізуючий фактор в середовище власників автомобілів на «Єврономерах».
Конкретно, що пропоную я. З метою узаконення всіх автомобілів затвердити наступні ставки для розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації (повністю відмінити акциз та ПДВ, залишити мито, військовий збір та базова ставка за об’єм двигуна).



За дуже приблизними розрахунками при подібному варіанті розмитнення автомобілів бюджет може поповнитись: 182 000 000 євро, або ж по курсу НБУ 5 460 000 000 гривень.
Водночас пропоную встановити ставку в 1% для розмитнення електромобілів та 5% для гібридів, останнє позитивно вплине на енергонезалежність України та сприятиме екологічності автотранспорту в Україні згідно світових безпекових тенденцій.
В подальшому, розмитнення автомобілів позитивно вплине на розвиток послуг страхування та інших супутніх галузей економіки.

Залишити відповідь