Бонні і Клайд по-херсонськи або ФОП Шмагановський і Осипенко Ольга?

Якісь дивні справи відбуваються навколо теми пасажирських перевезень та парковок по місту Херсон. І в дивах фігурують під різним кутом, але не в законній площині прізвища. Спершу – одіозної Осипенко Ольги, яка була і помічником нардепа Ф.Негоя, і сама балотувалася в народні обранці по 183-му мажоритарному, і проходила в ЗМІ як дама, яка цікавиться бюджетними потоками у комунальній сфері.
Зокрема, прізвище це вже було відоме ЗМІ по Олешках зі скандалом із бюджетними коштами. Крім цього, інтернет повідомляє, що Ольга Осипенко виконує вправно роботу фрілансера і сама пише про себе так:
«Осипенко Ольга Владимировна. Имею 2 высших образования: учитель истории и права; экономист. Работала в ресторанном бизнесе ( официант, бармен, администратор, кассир бара в ночном клубе) и в государственной структуре (ведение бух.учета школьного питания), преподаватель правоведения, занималась написанием дипломных работ, неплохо рисую, творческая личность. Пробую себя в фрилансинге. Исполнительная, ответственная, аналитический склад ума, сочетаю в себе гуманитария с математиком».

І юрист, і адвокат, і фрілансер. Мабуть-таки пані Ольга вправна, бо коли губернатор Ю.Гусєв розшевелив «гніздо корумпованих тем навколо перевізників», ті почали обурюватися, мовляв, хто над ними тільки не знущається, як тільки їм не заважають працювати, але замість вирішення проблем, лише обіцянки, в той час як ділки продовжують прокручувати схеми. Зокрема, з їхніх слів вправні пропозиції та напрацювання у цій сфері є саме у пані О.Осипенко.
Наприклад, комунальне підприємство міськради «Сервіс-центр» віддає на підставне ФОП міські парковки, ці підставні ФОП створила пані Осипенко, то ж це їй і віддали їх в оренду. А вона в свою чергу організовує схему:
перевізники не заїжджають на автовокзал «ЮГ», а збирають пасажирів на парковці біля кафе «Хвилинка», і платять не в казну міста станційний збір,
а це 25 грн. з людини, яка сплатить за квиток водієві. До речі, парковка працює без паркоматів, а це свідчить про те, що кошти не надходять в бюджет міста.


На даній парковці стоять буси та таксі, але зрештою всі відмовилися від пропозиції, окрім ФОП Шмагановський.
Далі більше. Виявляється: ФОП Шмагановський має максимум 20 автобусів, а виграє цим складом техніки конкурси на перевезення пасажирів наче в нього 100 автобусів. Тому працює не регулярно, а лише під завантаженість автобусів. Не здійснює регулярні рейси з автовокзалів, відповідно виграних ним конкурсів на рейси, а паркується в Осипенко біля «Хвилинки» і сплачує по 25 грн. за кожного пасажира.
І це не вся історія з кримінальним присмаком. Справа в тім, що ФОП Шмагановський разом з іншими перевізниками знову тим самим транспортом виграє конкурси і на курортні напрямки Херсонщини. І знову працює в тіні, здійснює посадку пасажирів десь поза кутками, не виконує рейси задекларовані умовами виграного конкурсу перевезення. Відтак – пасажири скаржаться. І тут раптом лист за підписом в.о. начальника Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Херсонської ОДА, суть якого зводиться до наступного:
усім припинити законні перевезення пасажирів з курортних Залізного Порту, Лазурного та Скадовська, автовокзалам перестати продавати квитки, це при тому, що бази відпочинку ще мають багато відпочивальників, а квитки на рейси продані до 22 вересня включно. Виходить, що легальному законному перевізнику не можна возити пасажирів, а ФОП Шмагановський збере вересневий «урожай з відпочивальників» собі та ще комусь в гаманець, а не в бюджет Херсонщини.
Більше того, хто приїде в наші і без того ще недорозвинені курорти Херсонщини, відпочивальники навряд чи розберуться за якими кутками шукати квитки на дорогу на курорт чи з нього?

По цій темі є ще одна цікава історія. Як стало відомо, в Лазурному ФОП Шмагановский взяв в оренду в селищній раді точки (ларьки) продажу овочів, а перетворив їх саме на нелегальні каси.

Тому, коли управління ОДА розпоряджається перекрити автовокзалам, автостанціям офіційний продаж квитків, перекривається право легальному перевізнику везти пасажира, сплачувати податок, ми розуміємо, що те, що повинна була б отримати держава для розвитку цього напрямку діяльності, отримує нелегал і його «криша» у владних кабінетах.
Хтось може здивовано сказати: ну крадуть же в Держави, а не в нас. Та ні, шановні, нас обдирають ці ділки тричі: з квитка, з безпеки, з податку, який сплачує навіть інвалід чи бабуся з пенсій. Не сплачують лише шахраї.
А податки, зрештою, це і є наші пенсії та зарплатні, наші дороги і наш міський транспорт. Крім того, не маючи цивілізованого і прозорого шляху приїхати до нас на Херсонщину, турист поїде зі своїми грошима на інші курорти. Тому ні бізнес, ні інфраструктура наших курортів не отримає й копійки від туристів.
Всі ці факти дивують зухвалістю і нагадують просто фільми про кримінальний шанхай. Звичайно, що кожен з них слід ретельно перевірити. Але знову і знову дивує, чому правоохоронці заплющили очі на економічні збитки держави і громади? Або вони в долі, або звикли рабувати тим, хто в «жирних кабінетах» можновладців кришує ці теми і схеми.

Залишити відповідь