Гриценка звинуватили у співпраці з екс-регіоналами

Довіреною особою кандидата в президенти Анатолія Гриценка в одному з округів на Волині став колишній член «Партії регіонів» Іван Смітюх, про це пише Херсон таймс з посиланням на ЗМІ.
Керівник Волинського обласного відділення партії «Громадянська позиція» Сергій Чуріков, заявив, що йде з політики через співпрацю Анатолія Гриценка з екс-регіоналами. Про це Чуриков написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Причиною виходу є призначення Івана Смітюха довіреною особою Анатолія Гриценка в 21 окрузі у нас на Волині. І, хоча я прямо не причетний до такого призначення (мені б у страшному сні таке не наснилося), я не можу після цього залишатися Головою партійної організації в області. Змирившись з цим, я б не міг гуляти по Інститутській, не міг би дивитися в очі хлопцям, з якими ми ризикували взимку 2013-2014-го. Є і раціональна частина – таке призначення завдає значної репутаційний шкоду партії і кандидата як в області, так і в Україні, обмежує можливість об’єднатися з демократичними силами / кандидатами », – обурюється Сергій Чуріков.

Дійсно, довіреною особою кандидата в президенти Анатолія Гриценка в окрузі № 21 став підприємець і колишній член «Партії регіонів» Іван Смітюх. Він – директор Ковельського хлібокомбінату. У 2010-2012 роках був головою Ковельської РДА, депутатом Волинської облради від «Партії регіонів», кандидатом в нардепи від регіоналів. Його рідний брат, Георгій Смітюха, також був народним депутатом від Партії регіонів і прославився, коли на антимайданом в 2013 році кликав в Україну Путіна, – згадує народний депутат Ігор Гузь.

На думку Сергія Чурікова, призначення Смітюха довіреною особою Гриценко – це ганьба для партії «Громадянська позиція». Тому, щоб не псувати власну репутацію, Чуриков вирішив припинити політичну діяльність. Рішення партійця викликало справжню інформаційну бурю на Волині, бо Сергій Чуріков був не тільки лідером обласної організації «Громадянської позиції» – він активний учасник Майдану, волонтер, член комісії, яка атестувала місцевих поліцейських; активіст, думка якого важливо для жителів області.

Загальна думка місцевих ЗМІ щодо скандалу навколо організації партії Гриценко сформулювали журналісти «Волинських новин»:

«Це може здатися маревом, але це правда. “Регіонали” захопили керівництво партією Гриценка на Волині і диктують вчорашнім романтикам, які повірили в програму Анатолія Степановича і підтримували його впродовж багатьох років. Підтримували не тільки морально, ідейно, а й фінансово ».

Крім репутаційних втрат, «Громадянська позиція» зазнала через скандал і матеріальний збиток – з 2015 року Чуриков і його компанія «Європейський стандарт України» (спеціалізується на ремонті кораблів в Польщі) були основними спонсорами місцевого осередку «Громадянської позиції».

Офіційно позиції партії або Анатолія Гриценка щодо ситуації на Волині, за станом на ранок 13 лютого, не було. Але Гриценко дав телефонний коментар щодо ситуації активістам руху «Чесно»:

«Кожен бере своє рішення самостійно. Ми рухаємося вперед. Людей з нашої команди ви знаєте. Про ситуацію в різних областях… то там влада переважно в руках кланів. У нас регіоналів не буде ».

Екс-регіонал Іван Смітюх в свою чергу заявив, що не знайомий особисто ні з Чурікова, ні з самими Гриценко, але «повинен комусь довіряти, тому і запропонував їм свій голос».

Залишити відповідь