Херсонські комунальні підприємства як зразок відмивання грошей

Комунальні підприємства Херсона, стали вже зразком корупційних схем з відмивання бюджетних коштів міста, про це пише Херсон Таймс.
Таке твердження можна застосувати до одного з депутатів Херсонської міської ради, а за сумісництвом керівнику комунального підприємства «Херсонелектротранс» – Єгору Устинову. Крім конфлікту інтересів під час сесійних голосувань народний ізбранец Устинов встиг загнати комунальне підприємство і в «мільйонну боргову яму» перед АТ «Херсонобленерго» та Державної фіскальною службою.

Боргове зобов’язання КП перед фіскалами бере свій початок ще з 2017 року, де згідно з актом «Про результати планової виїзної перевірки МКП” Херсонелектротранс “з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року» загальна сума якого становить 4 191 021,21 грн.

В результаті чого в січні цього року, Державна фіскальна служба подала позовну заяву до суду про стягнення грошових коштів з рахунків КП «Херсонелектротранс» в банках, що його обслуговують. У свою чергу, дані рахунки знаходяться в банку з російським капіталом (!), А саме в ПАТ «Сбербанк» – який є 100% дочірнім ПАТ «Сбербанк» – найбільшого банку в Російській Федіраціі. А як відомо, відповідно до Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 02.05.2018 року, ВАТ “Сбербанк Росії” внесений до списку санкцій під номером 704.

За підсумком судового розгляду, було винесено рішення задовольнити адміністративний позов фіскальної служби, з розстрочкою виконання рішення терміном на 12 місяців із щомісячною сплатою суми боргу рівними частками. Тобто КП «Херсонелектротранс» має сплатити майже 4,2 грн.

Як було зазначено вище, крім фіскалів «Херсонсонелектротранс» під чуйним керівництвом Єгора Устинова наростив мільйонні борги і перед АТ «Херсонобленерго» і це тільки за грудень місяць.

Зовсім недавно, 20 березня цього року, КП сплатило за спожиту електроенергію 1,4 млн. Гривень, але при цьому ще залишилась винною енергетичної компанії 10 837,50 грн. судового збору.

Повертаючись до теми корупційних схем Херсонської міської ради, є впевненість в тому, що залишилися боргові зобов’язання будуть погашені з міського бюджету Херсона, як вже неодноразово робилося протягом минулих 3-х років. В результаті чого, борги буквально доведеться погашати херсонцям, платникам податків Херсона, а не направляти ці кошти на розвиток міста, його інфраструктури.

Успішність цієї багаторічної схеми полягає в корупційну складову жодної людини, а цілого ряду чинів, що прикривають один одного за «відкати». А поєднання депутатства Єгора Устинова і керівництва КП – це лише один з таких механізмів.

Джерело: naberejna.com.ua

Залишити відповідь