Корабель РФ спровокував надзвичайну ситуацію у Чорному морі

Ця ситуація – чергова підстава для того, щоб не сприймати РФ як прогнозованого суб’єкта міжнародного морського права, кажуть в українських морських силах.
Корабель “Сметливый” Чорноморського флоту РФ зайшов в закритий на час проведення міжнародних навчань Sea Breeze-2019 район.

Про це повідомляє прес-служба Військово-морських сил України.

Російський корабель зайшов в закритий район близько восьмої години ранку і тим самим створював потенційно небезпечну ситуацію.

Український фрегат “Гетьман Сагайдачний”, згідно з міжнародним протоколом, відправив “кмітливий” запит на пояснення його дій, але той зробив вигляд, що у нього виникли “проблеми зі зв’язком”.

“Даний факт – чергове підставу для міжнародного співтовариства не сприймати РФ як прогнозованого суб’єкта міжнародного морського права”, – констатують в ВМС України.

Як раніше повідомляв Херсон Times:

Спільні військові навчання України і країн НАТО “Sea Breeze 2019” стартували 1 липня. Вони проходять в Миколаївській, Херсонській і Одеській областях.

2 липня російський флот перекрив район площею в 8 тисяч квадратних кілометрів в Чорному морі, де повинна була бути одна з локацій міжнародних навчань.

Загалом, в 2019 році заплановано участь українських військових в 28 міжнародних навчаннях за участю країн НАТО.
Кораблі Чорноморського флоту РФ вирішили “контролювати” дії британського есмінця і канадського фрегата, які зайшли в акваторію Чорного моря в рамках навчань SeaBreeze-2019.

4 липня в Одеський порт зайшли три фрегата і есмінець з групи кораблів НАТО, які візьмуть участь в навчаннях Sea Breeze-2019.

Джерело focus.ua

Залишити відповідь