На Херсонщині фірми «Слуги народу» продовжують освоювати мільйони

Капітальний ремонт системи вуличного освітлення в Новософіївка Скадовського району виконає фірма, пов’язана з народними депутатами від «Слуги народу».
27 вересня Лазурненская територіальна громада провела тендер очікуваною вартістю 2,1 млн гривень. Предмет закупівлі – реставрація мереж освітлення на 10 вулицях в селі Новософіївка.

Для участі в торгах заявилося два підприємства: ніде не засвічені ТОВ «Лайт Енерджі Груп» і добре відоме в Лазурному ПП «Евробудальянс». Без будь-якої боротьби останнє з них стало переможцем аукціону, запропонувавши ціну на 34 тисячі менше суперника.

ТОВ «Лайт Енерджі Груп» зареєстровано 4,5 роки тому в Києві, але директором і власником підприємства є Артем Половинко з Херсона. Швидше за все, ця фірма чисто технічна, адже вона ніколи бюджетних підрядів не вигравала. При цьому – кілька разів брала участь в тендерах в Лазурному і Чулаківці, але завжди програвала одним і тим же суперникам.

У той же час ПП «Евробудальянс» є одним з фаворитів місцевої влади в Лазурному. За останні два роки фірма вже виграла тут бюджетних підрядів майже на 5 мільйонів гривень. Ці гроші є субвенцією з державного бюджету, спрямованої селищу за квотою нардеп від «Слуги народу» Олексій Ковальов.

Фірму «Евробудальянс» пов’язують з помічницею нардепа від «Слуги народу» Вікторії Вагнер – екс-чиновником херсонської мерії Наталією Молнар (дівоче прізвище Бер-Тамоева). Справа в тому, що директором в цьому підприємстві записаний водій однієї з фірм її чоловіка Сергій Красилівський.

Є кілька доказів їх зв’язку. Перше: за 2019 – 2020 роки «Евробудальянс» Красилівського освоїв в Департаменті ЖКГ Херсонської міськради, де одне з управлінь очолювала Молнар, підрядів на 10 мільйонів гривень. Друге: навесні Сергій Красилівський як ФОП виграв конкурс з оренди пляжу в Лазурному, де ряд фірм, пов’язаних з Наталією Молнар займаються всім: від прибирання сміття до юридичного консультування.

Крім цього, в ЗМІ безпосередньо пов’язують лазурненского селищного голову Сергія Бєліка і нардепа Ковальова. Їх звинувачують в тому, що другий рік поспіль на величезному 184 окрузі майже всі гроші на соцекономрозвитку отримує Лазурне. Бєлік збирався навіть йти на вибори під зеленим прапором в минулому році, проте в останній момент його викреслили зі списку за явний зв’язок з екс-головою облради Мангер.

Залишити відповідь