Наталія Молнар розповіла про те як у Херсоні “пилять” бюджет

Всі ми бачимо у якому стані знаходяться дороги у місті Херсон. Нещодавно і громадськість піднімала питання стосовно їх незадовільного стану.
Проте, щоб повністю розібратися у цьому питанні ми звернулися до людини, яка має безпосереднє відношення до стану херсонських доріг – начальника відділу доріг Наталії Молнар.

Пані Наталія, пояснила та привела для прикладу плани та документи фінансування дорожньої сфери міста Херсон.

Так, вивчаючи документи ми бачимо, що на 2019 рік виділено на перший погляд колосальну суму – 53 мільйони, проте при більш детальному вивченні питання, можна відмітити той факт, що безпосередньо на поточний ремонт доріг маємо лише 6,5 мільйонів гривень на капітальний 10,8 млн.

Водночас на ремонт внутрішньоквартальних (прибудинкових) проїздів виділено майже 10 мільйонів.

Аналізуючи ситуацію розуміємо, що на електоральні заманухи депутатів витрачається стільки ж коштів слільки і на капремонт магістральних шляхів Херсона.

На наше зауваження, стосовно нерівномірності розподілення коштів, пані Молнар відповіла, що фінансування її відділу, а відповідно і розподіл коштів по статтям здійснюється в ході погоджувальних рад і відповідно під час голосування Херсонською міською радою.

Водночас, ми отримали список виконаних робіт по ремонту дорожного покриття:

Як, підкреслила Наталія Молнар, що якщо виділення та розподілення коштів було в межах її компетенції, то кошти можна б було використовувати більш раціонально.

Наразі, у відділі доріг вже є розроблені робочі проекти ремонту та експертизи ряду важливих для міста вулиць та магістральних шляхів, загальною вартістю робіт на 202 мільйони гривень! Все, що потрібно для запуску робіт, це бажання мера міста та депутатського корпусу виділити кошти на капітальний ремонт Херсонських доріг.

Залишити відповідь