Олена Мазур детально розповіла про пайову участь в утримані об’єктів благоустрою

У цій публікації ми хочемо поміркувати разом з вами на тему, яка наразі стала дуже актуальною для багатьох підприємців малого бізнесу. Темою, яка жваво обговорюється, яка вже має своїх прихильників та ворогів – це пайова участь в утримані об’єктів благоустрою.




21 листопада 2018 року Виконавчим комітетом Херсонської міської ради з метою залучення коштів на фінансування заходів з благоустрою міста було прийнято рішення № 387 «Про затвердження порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібно роздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об’єктів благоустрою міста Херсона». Відповідальність за виконання рішення було покладено на директора КП «Херсонського міського центру земельно – майнових відносин» виконавчого комітету Херсонської міської ради Мазур Олену Олександрівну, контроль за виконанням рішення – на заступника міського голови згідно з розподілом обов’язків.

Це рішення було прийнято відповідно до статей 10, 15, 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів » від 06.09.2005 року зі змінами № 2807, статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97 зі змінами, Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України « Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» від 21.10.2011 № 244.

Наше місто не перше, яке проваджує в дію рішення про пайову участь. Київ, Харків, Одеса, Черкаси, Львів, Полтава, Вінниця, Мелітополь, Боярка, Житомир та багато інших великих та малих міст України вже кілька років успішно використовують данні рішення. Навіть у Херсонській області, у місті Скадовську, дане рішення прийнято та реалізується з квітня 2014 року (№ 80 від 28.04.2014). У Генічеську рішення прийнято 02.06.2017 № 175, та укладаються договори пайової участі.

На даний час, за декілька місяців роботи комунального підприємства «Херсонський міський центр земельно – майнових відносин» виконавчого комітету Херсонської міської ради, було укладено 98 договорів на пайову участь, пайові внески за якими в міський бюджет склали біля 380 тис. грн. Звісно для міського бюджету це краплина, але це тільки початок. Ці кошти підуть на озеленення, утримання дитячих та спортивних майданчиків, благоустрій вулиць та інші проекти.

Більшість підприємців нашого міста з розумінням поставилися до цього питання, бо вони щиро люблять Херсон, хочуть бачити його гарним, чистим, затишним та привабливим для мешканців та туристів. Але на жаль, є і так люди, які категорично проти. І це не тільки підприємці, які не бажають піклуватися про благоустрій Херсону, а й підприємці – депутати, які виставляючи себе патріотами, обіцяючи виборцям піклуватися про рідне місто, не бажають нічого для цього робити. Вони, маючи по декілька кіосків у власності, не тільки не сплачують по договору пайової участі, а ще й оскаржують прийняте рішення в суді. Заробляти гроші у Херсоні вони можуть і хочуть, а внести свій вклад в розвиток міської інфраструктури та благоустрій – ні.

Закінчити хочемо цитатою Маргарет Тетчер, що наповнює розумінням стосунки влади та громадянина: «Не буває ніяких «державних» грошей, бувають лише гроші платників податків». Саме наші особисті кошти через податки та інші виплати на утримання міста та загального майна повинні підтримувати нашу спільну власність у гарному стані.

Залишити відповідь