Прикмети на 22 квітня: що категорично не можна робити

22 квітня православна церква згадує святого Євпсихія. Як пишуть Подробности, в народі цей день називають Вадим – Отомкніте Джерела, в язичництві – Лельник.
Цей день особливим чином був присвячений джерелам і ключам:

22 квітня не можна залишати без уваги джерела води; древні слов’яни ходили до водойм і читали змови, отмикая воді “шляху весняні”,
в цей день набирали джерельну воду, яка вважалася цілющою, і супроводжували ритуал таким змовою: “Цар водяний, цар земний, цариця водяна, цариця земляна, дай мені водиці на добре здоров’я”,
в цей день ворожили про здоров’я і навіть долю близьких людей. Для цього по дорозі до водойми потрібно було зберігати повне мовчання – не можна було навіть привітатися зі знайомими. Прийшовши на місце, людині, що задає питання, було необхідно обернутися на 4 сторони світу і запитати у потойбічних сил: “живу або мертву”? І джерело давав відповідь: якщо вода в ньому була чистою і прозорою, з тим, про кого було питання, все в порядку – він нагороджений хорошим здоров’ям і довголіттям. Якщо ж вода була неспокійною, це могло віщувати хвороби і навіть смерть.

Погодні прикмети:

якщо 22 квітня зацвіла кульбаба – це вірна ознака того, що весна все-таки прийшла,
якщо погода вітряна, та ще й весь день видався дощовим – рік обіцяє бути врожайним,
якщо погоду 22 квітня не можна назвати хорошою, значить, літо може бути сухим.

Відомий також цікавий язичницький обряд на 22 квітня: на височині або пагорбі встановлювалася спеціальна лава, на яку саджали найкрасивішу дівчину села.

Вона уособлювала “Лялю”. Їй, як богині, приносили дари – мед, горіхи, фрукти, сир, ковбасу та інше. Потім “Лялю” і дари оточували святковими вінками і водили хороводи з піснями.

Джерело

Залишити відповідь