Радіаційна хмара з Росії накрила Крим і Херсонщину

В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) опублікували анімовану карту з імовірним розльотом радіонуклідів після вибуху ракети на полігоні під Северодвінську в Росії.
Карту поширення радіаційного шлейфу опублікував глава організації Lassina Zerbo на сторінці Twitter.

На карті показано рух хмари. 15 серпня воно зачепило окупований Крим і більшу частину Південно-Східної України, зокрема – Херсонську область, а місцями – Центральну частину країни. Над територією України хмара “літало” з 15 по 18 серпня включно. Спостереження, показані на карті, велися з 8 серпня.

Раніше Зербо також заявив, що дві станції відстеження ядерних вибухів неподалік від Северодвінську пішли в оффлайн через два дні після інциденту на полігоні поблизу села Ненокса.

Нагадаємо, 8 серпня в Російській Федерації, на військовому випробувальному полігоні, розташованому на узбережжі Двінського затоки Білого моря, на відстані 40 км від міста Северодвинск і 100 км від міста Архангельськ, стався вибух. Він супроводжувався людськими жертвами і короткостроковим підвищенням радіаційного фону.

Тоді влада регіону РФ запевнили, що викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, а радіаційний фон на місці аварії – в нормі. Однак, датчики автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки зафіксували підвищення радіаційного фону в російському місті Северодвинск (Архангельська область).

Також, район Двінського затоки Білого моря після інциденту на місяць закрили для вільного плавання.

Джерело

Залишити відповідь