СБУ викрила завербованого бойовиками мешканця Кропивницького

Співробітники Служби безпеки України викрили вербування жителя Кропивницького представниками так званої “МГБ ДНР” для проведення розвідувально-диверсійної діяльності на території Кропівніччіні.
Оперативники спецслужби встановили, що житель Кропивницького з 2017 року неодноразово відвідував близьких родичів на тимчасово окупованій території Донецької області. Під час чергової поїздки в травні 2019 року зі чоловіком налагодив контакт представник так званої “МГБ ДНР”, який змусив його підписати відповідне зобов’язання про таємну співпрацю.

За завданням ворога чоловік повинен був протягом двох місяців влаштуватися на службу в одній з військових частин, яка дислокується на території Кропівніччіні. Вербувальників, перш за все, цікавив доступ до об’єктів зберігання зброї та боєприпасів. Зв’язок з “кураторами” житель Кропивницького мав підтримувати через своїх родичів, які проживають на тимчасово окупованій території Донеччини.

Побоюючись за життя своїх рідних, після повернення додому чоловік здійснював спроби влаштуватися на службу до військового підрозділу. Однак він не виконав доручення ворожої сторони, оскільки став об’єктом уваги української спецслужби.

Зараз в рамках відкритого слідчими СБУ кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України житель Кропивницького дає свідчення про обставини вербування і поставлені завдання.

Триває досудове слідство.

Залишити відповідь