Сезон укусів змій: чи вистачає в Україні протиотрутної сироватки

На території України мешкають кілька видів змій, але потенційно смертельним можна вважати тільки укус гадюки. Важливо своєчасно звертатися до медиків.

Про це повідомила біолог Ірина Марущак.




За словами медика, в даний час у всіх регіонах країни є достатня кількість вакцин на випадок укусів гадюки. Закінчитися летальним результатом така ситуація може тільки в тому випадку, якщо потерпілий буде наполегливо ігнорувати допомогу лікарів.

«Змії ніколи не атакують людину перші, та й з отрутою вони розлучаються дуже неохоче, так як для його вироблення потрібно багато сил і енергії. Тому зміям простіше сховатися, ніж нападати і кусати. Таке може статися тільки якщо наступити на змію », – каже біолог Ірина Марущак.

За останні роки в Україні смертей від укусів гадюк було вкрай мало, їх в прямому сенсі можна порахувати на пальцях руки, запевняє лікар. І то, тут справа виключно в безпечності людей, які не захотіли вчасно поїхати в лікарню і вколоти сироватку.

При своєчасному зверненні до медиків, симптоми ураження отрутою знімаються повністю і без наслідків. Але в разі укусу, не можна зволікати, адже це отрута і токсичне ураження. Величезну загрозу зміїний укус може нести для гіпертоніків і людей з серцево-судинними захворюваннями, а також закупоркою вен.

«Сам укус відчувається досить явно і болісно, ​​але потім біль проходить і хвилин 15 місце укусу починає свербіти, після чого сильно набрякає, – це значить, отрута проник в м’язові тканини. Як правило, цей процес супроводжуватися головним болем, нудотою, блювотою, підвищенням температури. Постраждалого потрібно якомога швидше доставити в лікарню, де є протиотрута », – говорить експерт.

Джнрело golos.ua

Залишити відповідь