Скасування безвізу: Єврокомісія терміново звернулася до України

Європейська комісія прийняла другий звіт щодо виконання вимог безвізового режиму країнами Східної Європи та Західних Балкан, в тому числі і України.

Звіт зачитали на засіданні Єврокомісії в середу, 19 грудня.

Пій цьому в Єврокомісії заявили, що Україна повинна вжити невідкладних заходів щодо боротьби з корупцією та виконати рекомендації щодо звіту минулого року, які ще не були реалізовані.

Зокрема, в звіті вказується, що Україна не скасувала обов’язок для активістів-антикорупціонерів подавати е-декларації. Брюссель закликає зробити це «терміново». Також в ЄС очікують початку роботи Вищого антикорупційного суду запуску повноцінної системи перевірки електронних декларацій.

НАБУ і САП, на думку Єврокомісії, продовжують виконувати свою роботу, однак питання про їх ефективність і незалежності не були вирішені. Зокрема, досі не проведено аудит НАБУ, що «викликає занепокоєння через політично обумовлене призначення аудиторів». Крім того, в звіті очікують відновлення незалежності і довіри до САП.

У нинішньому звіті вказується на те, що нерегулярне міграція з України, так само, як і з Сербії та Боснії і Герцеговини залишається високою. Згідно зі звітом, у 2017 році кількість відмов у в’їзді в ЄС для українців виросла на 47% – до понад 33 тисяч, і продовжила рости в 2018 році.

У той же час кількість українців, які незаконно перебувають в ЄС, у 2017 році зросла лише на 13%, а в першій половині цього року зростання не було. У той же час для Брюссель турбує зростання кількості необґрунтованих заявок на притулок від громадян Молдови та Грузії.

Також в Єврокомісії відзначили організовану злочинність на території ЄС за участю громадян усіх восьми країн. Йдеться про контрабанду, зокрема наркотиків, незаконне перевезення мігрантів через кордон, відмивання грошей, кіберзлочини, а також розкрадання. В Єврокомісії відзначили, що українці, в першу чергу, залучені в контрабанду сигарет в ЄС і в кіберзлочини.

Залишити відповідь