Слуга народу приголомшила нововведеннями: відпустки скоротять, і це ще не найгірше

У «Слугу народу» в авральному порядку вже пишуть новий варіант Кодексу законів про працю України, повідомляє Типічний Херсон
У «Слугу народу» в авральному порядку вже пишуть новий варіант Кодексу законів про працю України

Поки точно не відомо, що буде написано в новому Трудовому кодексі (ТК), який влада пафосно називають «трудовий конституцією».

Журналістам видання Країна стало відомо зі свого джерела, роботодавці можуть отримати право звільняти працівників під час лікарняного, навчання або декретної відпустки, що зараз для компаній – табу. І це далеко не повний список готуються нововведень.

Інтриги навколо цієї теми і натяки чиновників дозволяють експертам запідозрити, що до справи вже підключилося лобі великих роботодавців, в тому числі транснаціональних корпорацій. А це не віщує пересічним українцям нічого хорошого.

У Федерації профспілок побоюються, що є ризик погіршення трудового законодавства, особливо в частині соцзахисту (лікарняні, відпустки, декрет і ін.) І звільнень. Наприклад, прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у нас «простіше розлучитися, ніж кого-то звільнити».

За словами представника Федерації профспілок Наталії Землянській, «сигнали, які дають бізнес і уряд, не віщують нічого доброго».

Як відомо, зараз звільнити співробітника дійсно дуже складно. Для цього потрібно або вліпити йому дві догани (але це теж непроста процедура, яка може бути оскаржена в суді), або звільнити за скороченням. Але в такому разі його необхідно попередити за два місяці. Саме норма про два місяці найбільше і дратувала завжди роботодавців, які хотіли отримати право розлучатися з співробітником набагато швидше.

«Зараз не можна звільняти працівника, який перебуває на лікарняному, в декретній відпустці, на навчанні. Але і в інших випадках профспілка може накласти на рішення про звільнення вето, і це згодом має значення для суду. Якщо працівник поновлюється по суду, роботодавець не тільки зобов’язаний відновити його на посаді, але і компенсувати всі витрати на «вимушені прогули» », – пояснила Землянська.

Другий блок, який можуть «спростити», – соціальний захист (лікарняні, декретні та інше), а також розмір оплачуваної відпустки (зараз – 24 дні на рік, причому у багатьох професій він набагато більше).

ЧИТАЧІ КОМЕНТУЮТЬ:

Елена Ловцова А разве у кого-то отпуск более 2 недель?Разве что у научных сотрудников.Думаю,у них отпуск круглый год

Наталья Овчинникова Полноценные отпуска имеют только держслужбовц! Как и больничные. Всему остальному трудящемуся люду эти законы пофиг

Ирина Тужилова Правильно все молодые в команде Зе.Неужели сами себе такой приговор подписывают? А избиратели Зеленского знают, что стипендии студентам тоже хотят убрать или уже убрали.Скорость такая, будто на тот свет торопятся!

Вячеслав Мелешко Я всегда знал, что наш народ работящий. Нет бы,о работе с хорошей зарплатой беспокоиться.

Natalya Aksenova так после этого ещё больше людей покинет это заботливое государство а того кто это предлагает в тёмном переулке отбейте бошку чтобы одни инстинкты остались

Юрий Ковтонюк Лично я не расстроился ни разу. С 1991 года ни разу не был в отпуске и на больничном. Суть этих понятий в бизнесе( частном) такова: хочешь в отпуск- до свидания. Хочешь поболеть- за свой счёт. Ни каких больничных не оплачивают. При приеме на работу пишешь два заявления: прошу принять на работу…. , И второе сразу прошу уволить…. Без даты оба заявления. Не устраивает- не подходишь.

Залишити відповідь