Суд закінчив оголошувати обвинувальний акт у справі Вишинського

У Подільському районному суді Києва у вівторок, 11 червня, закінчилось оголошення обвинувального акту в справі керівника незареєстрованої організації «РІА Новини Україна» Кирила Вишинський, якого звинувачують у держзраді.
Як повідомляє Бюро судової інформації, на засіданні представники прокуратури АРК дочитали 79 сторінок обвинувального акту, який почали оголошувати ще 4 квітня, передає Центр журналістських розслідувань.

Згідно з обвинувальним актом, Вишинський закликав до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України, розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї, легітимізацію анексії півострова та так званих «виборів» у «Л/ДНР».

Крім того, обвинувачення вбачає у діях Вишинського обставини, що обтяжують покарання: «вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою», «вчинення злочину обвинуваченим повторно», повторне «вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою».

У обвинувальному акті також зазначалось, що в ході слідства були проведені декілька експертиз (дактилоскопічна, балістична, семантико-лінгвістична та ін.) на загальну суму в 111 тисяч гривень.

Колегія суддів (Павленко, Бородій, Отвіновський) оголосила перерву до 18 червня – для участі у процесі всіх захисників Вишинського.

Залишити відповідь