У Херсоні нейрохірурги врятували тяжко травмованого чоловіка

Буквально з того світу витягли медики обласної клінічної лікарні Херсона жителя Олешківського району. Чоловік потрапив в аварію, його машина перекинулася, а сам він отримав перелом грудного відділу хребта – причому так, що один з хребців був буквально розтрощено кількома.
Лікарі-чарівники з нейрохірургічного відділення збирали хребет по частинах – для його відновлення вкрутили туди вісім гвинтів, встановили протез замість зруйнованого хребця. Це дало свій результат: пацієнт остаточно не втратив рухливості, і може самостійно перебиратися з ліжка на інвалідний візок.

Однак тепер вперше в практиці стаціонару йому ще й встановили електростимулятор спинного мозку. Це невелика коробочка, імплантують під шкіру, вплив якої зменшує біль, прискорює відновлення нервових закінчень, і благотворно впливає на багато інших функцій організму, говорить завідувач нейрохірургічним відділенням обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук Олексій Леонтьєв. Перш такі стимулятори вітчизняного встановлювали для «реабілітації» нервових закінчень, і вони теж відмінно себе показали.

У застосуванні електростимуляторів спинного мозку, як втім, і кардіостимуляторів, при нинішньому рівні розвитку медицини немає нічого надскладного. Заковика лише в грошах. Адже на придбання таких приладів бюджетні гроші часто не виділяють. А купувати їх за рахунок самого пацієнта або його родини накладно: електростимулятор спинного мозку коштує близько тисяч доларів США в еквіваленті національної валюти. І далеко не у кожного вони є «в заначці».

Залишити відповідь