Українцям дозволили не платити за комуналку: нюанси нового закону

Українці матимуть можливість не платити за комуналку, але за певних умов. Про це пише видання Херсон Таймс з посиланням на Обозреватель.
Відзначається, що вже з 1 травня 2019 року набув чинності закон про житлово-комунальні послуги. Згідно з новими правилами, українці можуть не платити за комуналку в тому випадку, якщо постачальник надав своїм клієнтам неякісні послуги.

Зокрема, уряд розробив форму скарги на якість комунальних послуг. І вже з 1 травня для того, щоб виявити порушення, достатньо заповнити певний документ і дочекатися комісії.

«Це буде стосуватися перевірок якості послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення, вивезення побутових відходів, управління багатоквартирним будинком», – йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства регіонального розвитку.

Якщо виявиться, що якість комунальних послуг не відповідає заздалегідь встановленим нормативом, платити за неї можна менше. Наприклад, як платити за гарячу воду українцям: 75-50 градусів – повний тариф; 49-45 градусів – 90% повного тарифу; 44-40 градусів – 70% повного тарифу; > 40 градусів – за тарифом на холодну воду.

У НКРЕКУ помітили, що гарячу воду можуть відключати не більш ніж на 6 годин на добу, при цьому період «без води» повинен становити не більше 30% місяці. Якщо цей стандарт порушується, за кожну добу сума в платіжках повинна зменшуватися на 3,3% відповідно. Варто відзначити, що остання норма також стосується і холодної води.

Нагадаємо, одержувачі монетізірованой субсидії, які не заплатили за комунальні послуги, не будуть в подальшому отримувати «живі» гроші на руки. Про це розпорядився Кабмін на засіданні 17 квітня, проте відповідної постанови ще немає на сайті Урядового порталу.

За заявою одержувача субсидії, якщо він не має боргу, може бути застосована готівкова форма виплати: «живі» гроші на рахунок в банку, але якщо ж пільговик матиме борги, він буде переведений на безготівкову форму виплати. Кошти на рахунок пільговика не надходять, а перераховуються на рахунок Мінсоцполітики в Ощадбанк, а отже – виконавцям комунальних послуг з їх «заявками» – реєстрами нарахувань. Тобто пільговик «живих» грошей не бачить.

Відзначається, що проект не передбачає можливості вибору форми виплати пільг відразу при їх призначенні.

Джерело

Залишити відповідь