В Українських містах побудують парковки на дахах

Український уряд запропонував розміщувати парковки на дахах, щоб збільшити кількість паркомісць у мегаполісах. У профільному міністерстві вже підготували відповідні зміни державних будівельних норм (ДБН).
Зараз жителі великих міст України страждають від нестачі паркувальних місць. Автомобілісти нарікають, що машини залишати просто ніде, і регулярно порушують правила паркування. А пішоходи в результаті змушені насилу пробиратися через заставлені автомобілями тротуари.

Як розповідає заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, відомство знайшло вихід – незабаром парковки дозволять будувати на дахах. Парцхаладзе уточнює: мова йде про паркінги на дахах нових ТРЦ і офісних будівель.

“Ми вивчили досвід європейських країн. Там дуже активно використовуються парковки на дахах. Це більш безпечно, ніж підземні паркінги, тому що на дахах є повітря”, – зазначає чиновник.

Поки що найбільше порушників правил парковки в урядовому кварталі столиці – біля Кабміну, парламентських комітетів і самої Верховної Ради. Але політики запевняють, що порушують не вони. Втім, і до ідеї облаштування автостоянок на дахах відносяться по-різному. Хоча більшість депутатів готові до експериментів.

Зміни, які дозволять будувати такі паркінги, в уряді планують затвердити за два місяці.

Раніше також повідомлялося, що, згідно з новим ДБН, зарядки для електромобілів стануть обов’язковими на парковках України. Такими пристроями обладнують не менше 5% місць для авто.

Крім того, нові будівельні норми забороняють проектувати автостоянки на тротуарах. Прописаний також заборона на розміщення паркінгів на території житлових комплексів. Альтернативою можуть стати підземні гаражі або відкриті майданчики за 300-500 м від будинку.

Залишити відповідь