Військовий переворот: заарештований президент і його оточення

Сьогодні, 11 квітня, в столиці Судану м Хартум відбулася зустріч військового командування країни, на якій президент Омар аль-Башир і його оточення були відсторонені від влади. Про це повідомляють телеканали Al-Hadath і Al-Mayadeen.
Після цього група військовослужбовців увійшла в будівлю держтелерадіокомпанії в другому за величиною місті Судану Омдурмане для офіційної заяви. За даними Al-Hadath, командування готується зробити важливу заяву в ефірі, його обіцяють розповсюдити найближчим часом.

Незабаром, як повідомляє Sky News Arabia, президент Судану Омар аль-Башир узятий під варту. Відзначається, що глава держави перебуває під домашнім арештом. Крім цього, заарештовані діючі та колишні високопоставлені чиновники з оточення президента. Зокрема, заарештований екс-міністр оборони країни, діючий губернатор провінції Хартум Абдель Рахім Мохаммед Хуссейн. Є відомості про арешт охорони президента і колишнього віце-президента країни Алі Осман Таха.

Як передає агентство Reuters з посиланням на джерела в уряді, президент Судану Омар аль-Башир офіційно пішов у відставку.

У свою чергу, міністр виробництва та економічних ресурсів Північного Дарфура Адель Махджуб Хуссейн заявив на телеканалі “Аль-Хадата”, розташованому в Дубаї, що “зараз проводяться консультації щодо формування військової ради для приходу до влади після відставки президента Башира”.

Масові протести проти аль-Башира, який незмінно керував Суданом з 1989 року, почалися в грудні минулого року. Це сталося після того, як уряд зібрався підвищити ціни на хліб на тлі економічної кризи в країні. Опозиція попросила армію посприяти в зміщенні президента і відновленні демократії.

За інформацією Reuters, 10 квітня столиці Судану Хартумі під час протестів загинули 11 осіб, у тому числі шість співробітників “урядових сил”. Для розгону демонстрантів на антиурядових протестах поліція використовувала сльозогінний газ.

Залишити відповідь