Занедбану школу відродять у Херсоні

У Херсоні починають відновлювати ще один навчальний заклад. Загальноосвітня школа № 49, що по вулиці Філатова, простояла пусткою півтора десятка років – на той час внаслідок падіння народжуваності для неї не набиралося учнів. Та зараз у цьому мікрорайоні ведеться інтенсивне житлове будівництво, реконструюються старі багатоповерхівки. І дітям з тих родин, яким тут виділили чи купили квартири, треба десять учитися. А класи в найближчій ЗОШ № 46 на Житлоселищі багато дітей прийняти не можуть – вони практично укомплектовані. Тому з міського бюджету уже виділили два мільйони гривень на ремонт даху типової триповерхової будівлі школи № 49. Хоча цього, звісно, обмаль.
— За п’ятнадцять років цегляна споруда встояла, і навіть досить добре збереглася – відсутні тріщини в стінах, підлога без ознак гниття. Її в одну зміну можуть відвідувати 950 дітей. Але треба міняти старі вікна та двері, труби й батареї центрального опалення забиті іржею, та й без косметичного ремонту аудиторій не обійтися. Зрештою, не обов’язково замахуватися на усе й одразу – можна відремонтувати на попередньому етапі хоча б десять класів, учительську та столову, і вже по тому приймати перших учнів, — зазначає начальник управління освіти Херсона Юрій Ніконов.

Загалом, трудові колективи навчальних та дошкільних закладів обласного центру незадоволені тим, скільки грошей міськрада передбачила на підготовку шкіл і дитсадків до нового навчального року. За потреби у п’ятдесят мільйонів гривень у муніципальній скарбничці на ці потреби заклали вдвічі меншу суму. Цього вистачить хіба що на дрібні ремонти мереж і дахів, обладнання котелень тощо. Тому на чергову сесію міськради управління освіти готує нову заявку на додаткові асигнування. Питання лише в тому, чи погодяться з тим депутати.
Джерело newday.kherson.ua

Залишити відповідь