Нардеп Ковальов за час каденції став найбільшим латифундистом Херсонщини

Нардеп Ковальов за час каденції став найбільшим латифундистом ХерсонщиниНардеп Ковальов за час каденції став найбільшим латифундистом Херсонщини

У суспільстві досі точаться баталії навколо ринку землі — правильно що відкрили чи ні. Але на Херсонщині є обрані, для яких можливість придбати гектари ніколи і не була закритою. Серед них і нардеп-мажоритарник, член пропрезидентської фракції “Слуга народу” у парламенті Олексій Ковальов. Саме завдяки мандату, нардеп Ковальов за час каденції став найбільшим латифундистом Херсонщини.

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ канал
До депутатства представник частини Херсонської області в Раді офіційно займався аграрним бізнесом. Як заявляв сам Ковальов під час передвиборчої кампанії, перший мільйон він заробив “на кавунах”. Звучить доволі нереалістично… Але цей факт перевірити, нажаль, неможливо. До обрання народним депутатом “слуга народу” справді був власником та директором кількох компаній, що займалися сільським господарством. Серед них ПП “ЛК-Агро” та ТОВ “Херсонські аграрії” у Голопристанському районі.

Читайте також: Нардеп з Херсонщини Олексій Ковальов купив телеканал

До 2021 року Олексій Ковальов володів 2 гектарами у селі Нововолодимировка Голопристанського району, які начебто здавав в оренду своїй же фірмі “ЛК-Агро”. Хоча орендна угода була більше формальністю, адже за два роки “ЛК-Агро” сплатило за землю лише 214 гривень, що вказано в його електронних деклараціях. Але це лише одна сота частина землі, якою де-факто володіє нардеп Олексій Ковальов.

Голопристанський латифундист та формальний продаж компаній
Народний депутат не має права займатися бізнесом. Саме тому Олексій Ковальов після обрання в парламент продає свої компанії. Зокрема й згадані раніше “ЛК-Агро” та “Херсонські аграрії”. Покупцем становиться його мати — Наталія Ковальова, яка заплатила загалом 60 тисяч гривень, про що вказано в декларації нардепа. Але де-факто Олексій залишається керівником та власником всього аграрного бізнесу.

Крім цих двох компаній родина Ковальових є бенефіціарами таких фірм як ТОВ “Фондс-Зем”, ФГ “Макондо”, ТОВ “Південний земельній фонд”, ПП “ДК-Агро” та СВК “Грін Ленд”.

Серед цих всіх підприємств, товариств та фермерських господарства, за даними аналітичної системи “Youcontrol”, господарську діяльність ведуть лише “ЛК-Агро” та “Південний земельний фонд”. Та й то лише у 2019 році. Виручка за 19-й рік підприємства Ковальова “ЛК-Агро” склала близько 15 млн гривень, а “Південного земельного фонду” — 1,5 млн гривень. Який же прибуток принесли ці дві компанії, залишається загадкою. Звичайно, цих цифр в деклараціях Олексія Ковальова ви не знайдете.

А тепер найцікавіше! В деклараціях “слуги народу” ви також не знайдете й земельних ділянок, які належать фірмам родини Ковальових. Таких у родини та й самого нардепа 254 по всьому Голопристанському району. А загальна їхня площа складає близько 3344 гектари. Лише вдумайтеся в цю цифру!

Всі ці землі в більшості були отримані у власність саме під час депутатської каденції Олексія Ковальова у Верховній Раді. Випадковий збіг? Та яким чином родині “слуги народу” вдалося стати чи не найбільшим латифундистом Голопристанщині. Про це ми напишемо в продовженні нашого розслідування. Далі буде.

Залишити відповідь