В Україні штрафуватимуть за регулярне розсилання спаму

В Україні штрафуватимуть за регулярне розсилання спаму

В Україні штрафуватимуть за регулярне розсилання спаму – сумнівних рекламних пропозицій або комерційних електронних повідомлень. Причина – набуття чинності закону “Про електронні комунікації”, за який Верховна Рада проголосувала у вересні 2020 року.

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ канал

Зокрема, відповідно до змін у законодавчих нормах, за регулярне розсилання “спаму” оштрафують на суми від 1,7 тисяч до 3,4 тисяч гривень.

Читайте також: Що змінилося для Херсонців у 2022 році: податки, зарплати, тарифи

Виходячи з цих нововведень, якщо кінцевому споживачеві електронної комунікаційної послуги, постійно надсилають повідомлення, що нав’язують покупку товару/сервісу, без можливості скасувати отримання подібної інформації на адресу електронної пошти/номер телефону/іншого мережного ідентифікатора, особливо якщо у повідомленні відсутні дані особи- відправника (за винятком розсилки, що надходить безпосередньо від компанії, що надає електронні комунікаційні послуги користувачеві-одержувачу, який уклав домовленість щодо надання електронної комунікаційної послуги), порушник буде покараний штрафом у розмір від 3,4 тисяч до 8,5 тисяч гривень.

Також, за невиконання даних вимог, у Національній комісії, яка здійснює регулювання у сферах зв’язку/інформатизації, або якщо створюються перепони під час виконання покладених на чиновників зобов’язань, передбачено штраф на суму 17 тисяч до 51 тисяч гривень. При цьому, правоохоронні структури можуть таємно отримувати інформацію від телекомунікаційних компаній, включаючи персональні дані про споживача, навіть без рішення суду.

Залишити відповідь